Zamki błyskawiczne. Przegląd rodzajów zamków

Zamki są najczęściej obecnie używanym rodzajem zapięć. Oprócz tradycyjnych zastosowań w branży odzieżowej, sięgają po nie branża zabawkowa i reklamowa.

Zamki kostkowe, zamki spiralne, zamki metalowe – który z nich wybrać, by sprawdził się w Państwa produkcie?

Galanteria damska używa najczęściej zamków średniospriralnych, które mają zastosowanie w dowolnych tkaninach. Przez mocne obciążenie może zostać użyty w torbach podróżnych, torebkach, portfelach. Można wybierać z wielu uchwytów ozdobnych, dopasowanych do wyglądu ostatecznego produktu.

Zamki dwustronne do zadań specjalnych

Zamki dwustronne stałe bez możliwości rozłączenia mają dwa główne rodzaje:

    zamek dwustronnie stały zamknięty z dwoma suwakami skierowanymi do siebie przodem wszywane są do waliz, toreb, plecaków. Dzięki temu można szybko otworzyć torbę i wyjąć z niej to, czego potrzebujemy. Ten typ zamka pozwala także na szerokie otwarcie produktu, co jest ważne w produkcji pokrowców.

    zamek dwustronnie stały otwarty z dwoma suwakami skierowanymi do siebie tyłami, które umożliwiają rozpięcie z dowolnej strony. Taki sposób rozsuwania jest ważny w produkcji śpiworów turystycznych i śpiworkach dla dzieci. Coraz częściej jest wszywany do odzieży damskiej dla kobiet karmiących - w bluzach, koszulkach i sukienkach.