Żakardowe

Aktywne filtry

Opis kategorii

Szyjąc kurtki, marynarki, czy inną odzież wierzchnią niezwykle istotnym elementem są podszewki żakardowe. Pewnie niektórzy uważają, że skoro stanowią one stronę wewnętrzną, to nie trzeba przykładać do nich tak dużej uwagi. To jednak błędne mniemanie, ponieważ tkanina ta ma ciągły kontakt ze skórą, pomagając przy zakładaniu i ściąganiu np. płaszcza. Powinna być ona trwała, przyjemna w dotyku oraz wyglądać estetycznie.

Rolą podszewki żakardowej jest nie tylko dbanie o efekt wizualny, ale przede wszystkim poprawa fasonu oraz komfort noszenia odzieży. Podszewka bowiem kryje wykonany ścieg, usztywniając wewnętrzną warstwę, dzięki czemu nie otrzymujemy efektu wypchanych łokci czy kolan. 

Podszewki żakardowe są charakterystyczne przede wszystkim dla odzieży wykonanej ręcznie. W masowych produkcjach rezygnuje się z nich użycia w celu zmniejszenia kosztów. Ubrania szyte na miarę można więc poznać, po obecności podszewki. 

Jeśli więc prowadzisz salon krawiecki i chcesz zadbać, jak najlepiej o swoich klientów zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą podszewek idealnych do każdego typu odzieży. Wykonane z najlepszych tkanin zaskoczą Cię trwałością i pięknym efektem.