Sprawdzony przepis na marynarkę która zawsze dobrze wygląda.

Zakup skrojonej na miarę marynarki  jest wyzwaniem.

Skrojona na miarę marynarka, które idealnie leży w barkach, jest produktem premium. Dzięki wkładom barkowym linia ramion jest wyraźnie zaznaczona. W żakiecie w poduszkami inaczej prezentuje się postawa ciała, jest bardziej wyprostowana i bardziej pewna siebie.

Przy doborze wkładu barkowego warto wziąć pod uwagę wygodę użytkowania. Czy za gruby wkład nie będzie przeszkadzał w czynnościach? Czy sztywne wypełnienie nie ograniczy ruchu?

 

Czym są wkłady barkowe?

Wkłady barkowe to specjalne elementy odzieży, które są umieszczane w ramionach ubrań, takich jak marynarki, żakiety i koszule. Są one przeznaczone do poprawienia kształtu i kroju ubrania oraz nadania lepszego komfortu noszenia. Jeśli chcesz wykorzystać wkłady barkowe, aby Twoja marynarka lepiej wyglądała, postępuj według poniższych instrukcji:

·       Zdecyduj, czy chcesz użyć gotowych wkładów barkowych, czy też chcesz samodzielnie wykonać je z materiału. Gotowe wkłady barkowe można znaleźć w naszym sklepie online. Możesz także zrobić je samodzielnie z materiału, takiego jak gąbka lub filc.

·       Upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar wkładów barkowych. Powinny one pasować do ramion marynarki i być odpowiednio gęste, aby nadać im odpowiedni kształt.

·       Przygotuj marynarkę do wkładów barkowych. Jeśli chcesz je wszyć, musisz zdjąć żakiet z ramion. Jeśli chcesz użyć gotowych wkładów barkowych z magnesami lub rzepami, możesz je umieścić bezpośrednio w ramionach marynarki.

·       Umieść wkłady barkowe w ramionach marynarki. Jeśli szyjesz je samodzielnie, umieść je w ramionach i przyszyj do marynarki, używając igły i nici o dopasowanym kolorze. Jeśli używasz gotowych wkładów barkowych z magnesami lub rzepami, umieść je w ramionach marynarki i przytrzymaj przez kilka sekund, aż magnesy się połączą.

·       Sprawdź, czy wkłady barkowe są dobrze umieszczone i czy marynarka lepiej leży na ramionach. Jeśli tak, możesz założyć marynarkę i cieszyć się lepszym komfortem noszenia.

 

Jaki typ wkładu barkowego wybrać?

Każdy z fasonów marynarek czy płaszczy będzie potrzebował innego wykończenia. Dlatego dla różnych modeli mamy dedykowane wkłady barkowe, które będą się lepiej sprawdzały w marynarkach męskich i damskich.

Fastrygowane wkłady barkowe są łatwiejsze we wszywaniu, a to za sprawą poprzecznego przeszycia i nacięć na środku pianki. Wkłady obszywane będą stabilniejsze podczas użytkowania, a po praniu nie zdeformuje ich kształtu.

Pamiętaj, że ważne jest, aby ubranie leżało prawidłowo i było wygodne w noszeniu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dopasowanie wkładów barkowych i przetestowanie różnych opcji, aby znaleźć tę najlepszą dla siebie.