Klasyka wśród dodatków krawieckich. Wszystko o guzikach.

Najbardziej popularnym zapięciem, obok zamków błyskawicznych, są guziki. Guziki mogą być dekoracją, detalem, dzięki któremu produkt nabiera charakteru. Spełniają także funkcje stricte techniczne i funkcjonalne. Mają służyć zapięciu, połączeniu dwóch materiałów i to jest ich najważniejsze przeznaczenie.

Trencz z małymi guzikami


Czy wyobrażacie sobie trencz - najbardziej modny płaszcz od dziesięcioleci - z malutkimi perełkami albo zamkiem zamiast guzika? Klasyczny model produkowany jest w odcieniach beżu. Długość sięga połowy łydki i jest wykonany z materiałów trzymających fason. Do całego wizerunku wpasują się idealnie duże guziki, brązowe, cieniowane. Ze standardowymi, czterema dziurkami. Taki płaszcz będzie ponadczasowy, uniwersalny do chodzenia na co dzień i eleganckie wyjścia, warto dopasować do takiego produktu guziki, które będą podkreślać charakter całości.

Guziki takie jak tkanina


Guziki oblekane to najlepszy wybór gdy chcemy by zapięcie było dyskretne i nie wyróżniało się na tle tkaniny.
Do oblekania guzika można wykorzystać niemal każdy materiał, dlatego zwiewne sukienki nie będą obciążone czarnymi guzikami.

Oblekanie guzików to sprawdzony sposób w produkcji mebli, gdzie takie rozwiązanie jest wykorzystywane w tapicerowanych sofach i pikowanych zagłówkach łóżek czy foteli.